Drożyzna nie odpuszcza, a ceny rosną z miesiąca na miesiąc. W porównaniu z zeszłym rokiem różnice te są bardzo wyraźne Przejrzałam paragony za zakupy z poprzedniego lata i trochę się przeraziłam W sierpniu 2021 r. płaciłam za osełkę 6,99 zł i już wtedy uważałam, że to sporo. Dzisiaj takie samo masło w tym samym sklepie kosztuje już 9,99 zł Większość produktów znacznie podrożała, ale były też takie, których cena nie wzrosła ani o grosz lub nawet spadła Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Znalazłam paragony sprzed roku. Porównałam dzisiejsze ceny Jestem osobą dość oszczędną, zawsze sprawdzam ceny, poluję na promocję, kupuję przecenione produkty i szukam tańszych odpowiedników. Moje zakupy zwykle są zaplanowane i raczej nie zdarza mi się wydać więcej, niż chciałam. Jeszcze rok temu udawało mi się naprawdę sporo zaoszczędzić na jedzeniu. Teraz jednak ceny tak bardzo poszły w górę, że po każdej wizycie w sklepie mam wrażenie, że doszło do pomyłki. Sumuję więc ceny na paragonie i okazuje się, że kwota się zgadza. Po prostu wszystko strasznie podrożało. Ile konkretnie? Porównałam swoje paragony sprzed roku z dzisiejszymi cenami w Lidlu. Zakupy spożywcze w Lidlu w sierpniu 2021 Przeczytaj też: Postanowiłam przez tydzień żyć za 21 zł dziennie. Jak mi poszło? Wystarczył jeden rzut oka na rachunki z zeszłorocznych zakupów, żeby zrzedła mi mina. Wtedy było tak tanio, czy teraz jest tak drogo? — zapytałam sama siebie. Z moich obserwacji wynika, że najbardziej prodrożało mięso. Wcześniej mielone z indyka kosztowało 4,65 zł, a teraz 9,99 zł. W 2021 r. za mięso mielone wieprzowo-wołowe płaciłam 9,49 zł, a dzisiejsza cena to 13,49 zł. Analogicznie wieprzowe podrożało z 4,59 zł na 6,79 zł. Za parówki Berlinki w zeszłe wakacje płaciłam 4,59 zł, a teraz ich cena to już 4,99 zł. Ja akurat nie jem dużo produktów odzwierzęcych, ale jeżeli dla kogoś są one podstawą diety, to te podwyżki mocno dają po kieszeni. Znacznie wzrosła też cena masła. W sierpniu 2021 r. płaciłam za osełkę 6,99 zł i już wtedy uważałam, że to sporo. Dzisiaj w tym samym sklepie kosztuje już 9,99 zł. To trzy złote więcej! Zauważyłam także sporą podwyżkę w przypadku mleka — z 2,39 zł na 2,99 zł. Mały jogurt owocowy kiedyś kosztował 0,77 zł, a teraz już 1,19 zł. Foto: Anna Rojek-Kiełbasa / Onet Ceny podstawowych produktów rosną Wcześniej za serek pleśniowy płaciłam 3,25 zł, a dzisiaj musiałabym dać już 3,69 zł. Podobnie w przypadku sera żółtego, który podrożał z 4,99 zł na 6,29 zł. Więcej zapłacimy też za serek wiejski wysokobiałkowy (2,99 zł zamiast 2,49 zł) czy serek homogenizowany (wzrost z 1,29 zł na 1,42 zł). Podwyżki nie ominęły słodyczy. Cena żelków wzrosła z 2,99 zł na 3,49 zł, a słomki ptysiowej z 4,99 zł na 5,99 zł. Rok temu kilogram galaretek w cukrze kosztował 19,90 zł, a teraz 21,90 zł. Foto: Anna Rojek-Kiełbasa / Onet Słodycze też podrożały W zeszłe wakacje kupowałam zieloną herbatę za 1,99 zł, dzisiaj musiałabym zapłacić 2,49 zł. Makaron dla dzieci kosztował 3,75 zł, a teraz jego cena to 4,75 zł, czyli o złotówkę więcej. Jest znacznie drożej niż rok temu — co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Udało mi się jednak znaleźć produkty, które teraz są tańsze. Był wśród nich np. dżem niskosłodzony. Latem 2021 r. płaciłam za słoik 3,39, a dzisiaj kosztował 3,29 zł. Podobna sytuacja była z czystkiem. Z 4,49 zł staniał na 4,27 zł. Co ciekawe, w kilku przypadkach cena na przełomie roku nie zmieniła się ani o grosz. Serek wiejski Pilos cały czas kosztuje 1,69 zł, lód w rożku 0,99 zł, czekolada XXL - 7,99 zł, liść laurowy - 0,99 zł. W przypadku mięsa, masła czy sera wzrost o kilka złotych od razu rzuca się w oczy i trudno go nie zauważyć. Co nie znaczy, że podwyżki o kilkadziesiąt groszy nie mają znaczenia. Z takich drobnych sum zbiera się większa kwota, która przy miesięcznym podsumowaniu daje się odczuć. Rok temu za jedne z zakupów zapłaciłam 31,94 zł, z czego mięso mielone i parówki były akurat na promocji w wielopaku. Gdyby liczyć regularną cenę, kwota na paragonie wyniosłaby 47,13 zł. Dzisiaj za te same produkty zapłaciłabym 57,58 zł, czyli o ponad 10 zł więcej. A trzeba zaznaczyć, że nie były to wcale duże zakupy na cały tydzień. Wzięłam sporo mięsa, ale poza tym tylko trochę nabiału na 2 dni i herbaty. Nie jestem w stanie w ten sposób porównać wszystkich paragonów z aktualnymi cenami, ponieważ asortyment się zmienić i niektórych produktów akurat nie było w sklepie. Myślę jednak, że wnioski są jasne. Ceny w ciągu ostatniego roku drastycznie poszybowały w górę. Najmocniej odczuwają to oczywiście duże rodziny, ale inflacja drenuje kieszenie każdego z nas. Polecamy: Nie przepłacaj za jagodziankę. Upiecz to ciasto z przepisu Ani Starmach Chcesz wyrazić swoją opinię, zabrać głos na temat cen i podwyżek, napisz do nas: redakcja_lifestyle@
Czerw*Portionsstørrelse:0%--Kulhydrater19%2gFedt81%19gProteinTrack makroer, kalorier og mere med målHvordan passer denne mad i dine daglige mål? Fitnessmål:NæringsfaktaKulhydrater0 gKostfibre-- gSukker-- gFedt2 gMættet-- gFlerumættet-- gMonoumættet -- gTransfedt-- gProtein19 gNatrium-- mgKalium-- mgKolesterol-- mgA-vitamin-- %C-vitamin-- %Kalcium-- %Jern-- %Procentværdier er baseret på en daglig kost, der indeholder 2000 krævet for at forbrænde:94 kalorier14Minutter af Cykler 9Minutter af Løb 34Minutter af Gør rentOpskrifter & InspirationAndre populære resultater
Rzeźnik Mięso mielone z indyka , cena 4,00 PLN za 500 g/1 opak., 1 kg=9,98 PLN. Gorący początek tygodnia już od poniedziałku - Lidl gazetka - oferta ważna od 31.10.2016: Mięso mielone z indyka , cena 5,00 PLN za 500g/1 opak., 1kg=11,18 PLN. Rzeźnik - codziennie świeże mięso - Lidl gazetka - od 16/05/2016 Lidl (Rzeźnik)Serving Size :0%--Carbs45%7gFat55%19gProteinTrack macros, calories, and more with GoalsHow does this food fit into your daily goals? Fitness Goals :Nutritional InfoCarbs0 gDietary Fiber-- gSugar-- gFat7 gSaturated-- gPolyunsaturated-- gMonounsaturated-- gTrans-- gProtein19 gSodium-- mgPotassium-- mgCholesterol-- mgVitamin A-- %Vitamin C-- %Calcium-- %Iron-- %Percentages are based on a diet of 2000 calories a Needed to Burn:144 calories22Minutes of Cycling 14Minutes of Running 53Minutes of CleaningRecipes & InspirationOther Popular ResultsHave you ever asked yourself, "How much weight can I lose in a month?" or "How many meals a day should you eat?" Since 2005, a community of over 200 million members have used MyFitnessPal to answer those questions and more. With exercise demos, workout routines and more than 500 recipes available on the app, MyFitnessPal gives members a wellness roadmap for anything from the best fat burning workouts to healthy foods to eat. So whether your goal is walking for weight loss, tracking the foods you eat, or something else entirely, MyFitnessPal has the tools you need to start your fitness and health journey today. Nie ma łatwiejszego przepisu na soczyste kotlety. Do przygotowania dietetycznych mielonych potrzebujecie: mielone mięso z indyka. tartej bułki. jajka. oraz jednej średniej wielkości cukinii startej na tarce o dużych oczkach. Do tego przyprawy, które najlepiej pasują do cukinii: czosnek. oregano. Fot.: Materiały prasowe Fot.: Materiały prasowe Fot.: Materiały prasowe Fot.: Materiały prasowe Fot.: Materiały prasowe Fot.: Materiały prasowe Fot.: Materiały prasowe Fot.: Materiały prasowe Zobacz następną galerię Zamkną nas w domach. Kup zestaw na przetrwanie od Błaszczaka Lidl – WIELKIE promocje! Kiełbasa, mielone i kapusta za 1 złoty! Delikatne mięso mielone z indyka - 4,79 zl/500 g Za mięso mielone z indyka o wadze 500 g kosztuje zapłacimy 4,79 zł, jeśli kupimy dwa opakowania, czyli - 1 kg to tylko 9,58 zł. Tańsze jest też mięso mielone wieprzowe, porcja rodzinna, opakowanie 700 g jest w cenie 5,99 zł. Tańsze wędliny Pikok! Kiełbasa toruńska za 1,09 zł/100 g Kiełbasa toruńska kosztuje 1,09 zł/100 g, szynka zawędzana wieprzowa ,XXL – 4,39 zł/250 g. Natomiast za szynkę konserwową zapłacimy 3,99 zł/ 200 g, jeśli kupimy dwa opakowania. Nabiał w supercenie. Polski Twaróg z Garwolina 1,09 zł/100 g Twaróg z Garwolina, klinek kosztuje tylko 1,09 zł/100 g. W super cenie jest też ser rycki edam w plastrach, XXL (6,99 zł/400 g), jaja z chowu ściółkowego z Mazowsza wielkość M Złota Nioska (4,59 zł/10 szt.) Posiadacze aplikacji Lidl Plus mniej zapłacą za serek ALMETTE śmietankowy lub z ziołami zapłacą (2,99 zł/150 g.) Mogą też kupić wszystkie jogurty Pilos „3 w cenie 2” Pyszne rogale świętomarcińskie za 3,99 zł/200g/1 szt Rogale świętomarcińskie prosto z Poznania, oryginalne, z białym makiem, wyrabiane ręcznie zgodnie z tradycyjną recepturą kosztują tylko 3,99 zł/200g/1 szt., jeśli kupimy cztery. Polska kapusta biała luzem tylko 0,99 zł/1 kg Kapusta biała luzem od poniedziałku do wtorku jest tańsza aż o 50 proc. W atrakcyjnej cenie jest też kalafior - 3,99 zł za sztukę i polskie buraki gotowane – 2,30 zł za opakowanie 500 Owoce tańsze do 44 procent! Jabłka grójeckie tylko 2,79 zł/1 kg Jabłka grójeckie jonaprince, luzem kosztują teraz za 2,79 zł/1 kg, pomarańcze deserowe -3,99 zł/1 kg, borówki amerykańskie 4,49 zł/125 g/ 1 opak. Soki w rewelacyjnej cenie! Sok pomarańczowy 100 % Solevita - 2,25 zł/ 1 l Do soboty w ofercie „Kup więcej, zapłać mniej” jest sok pomarańczowy 100 % Solevita - 2,25 zł/ 1 przy zakupie 6. Natomiast do wtorku jest też sok 100% tłoczony z jabłek mazowieckich, lubelskich lub sandomierskich Solevita - 8,99 zł/ 3 l/ 1 opak, pod warunkiem, że kupimy 2 soki. Dla fanów słodkości - krem czekoladowo-orzechowy lub duo 4,39 zł/400 g Krem czekoladowo-orzechowy lub duo MISTER CHOC - 4,39 zł/400 g, pod warunkiem, że kupimy dwa słoiczki. W ofercie promocyjnej są też Miętowe chwile HATHERWOOD. Kupując dwa opakowania tego miętowo-czekoladowego przysmaku, za każde zapłacimy 4,79 zł/200 g . mięso mielone z piersi indyka do 2% tłuszczu taka nowa opcja w Lidlu! • Lidl Polska, 7.99 zł • #lidl #lidlpolska #meat #dinner #obiad #fit #fitfood #rzeznik #yum #yummy #delicious #instafood Planujecie zrobić mielone? W takim razie pędźcie do Lidla. Tylko do środy kupicie tam mięso mielone w tak niskiej cenie. Lidl po raz kolejny zadbał o swoich klientów. W tym tygodniu mięsne promocje w tym sklepie mile was zaskoczą. Szczególnie kuszące są ceny mięsa mielonego i parówek. Sprawdźcie, co jeszcze do zaoferowania w promocjach ma Lidl. Mięso i parówki w promocji w Lidlu To, czego szukacie najbardziej, czyli niedrogie produkty mięsne, pojawiły się w tym tygodniu w lidlowej gazetce promocyjnej. Macie czas do środy, by z nich skorzystać. Kupcie większą ilość i włóżcie do zamrażarki - taka okazja nie zdarza się często. Tylko teraz przy zakupie trzech 500-gramowych opakowań mięsa mielonego z szynki lub łopatki zapłacicie jedynie 5,99 zł za każde z nich. To prawie o połowę taniej niż wynosi cena regularna. W równie atrakcyjnej cenie znajdziecie tu parówki z szynki. Przy zakupie trzech opakowań zapłacicie za nie niemalże 40 proc. mniej. W przeliczeniu na kilogramy cena wyniesie ledwie ponad 14 zł/kg. Takich okazji nie możecie przegapić. A to nie koniec promocji. Spójrzcie, jakie jeszcze atrakcje cenowe ma dla was ten dyskont. Drób w ofercie promocyjnej w Lidlu Na uwagę zasługują również promocje na drób. Kurczak gospodarski z chowu bez antybiotyków (ćwiartka) jest dostępny już za 12,49 zł/kg. To ponad dwudziestoprocentowa obniżka w stosunku do ceny regularnej. W promocji znalazły się również paski z piersi kurczaka. Doskonałe do duszenia w różnych sosach. Jeżeli kupicie 2 opakowania to za drugie zapłacicie 50 proc. taniej. Każde z opakowań (400 g) będzie w cenie 10,39 zł. Dziś i jutro w Lidlu - arbuz i brokuł taniej Nie zapominajcie o codziennej porcji warzyw i owoców. Obecnie sklep objął wysoką promocją arbuzy i brokuły. Można je tutaj dostać w wyjątkowo niskiej cenie. Jeżeli się na nie skusicie to sałatkę do obiadu i deser będziecie mieć z głowy. Arbuz – 2,89 zł/kg (ponad 50 proc. taniej) Polski brokuł - 3,29 zł za sztukę (40 proc. taniej) Źródło:Sprawdź najnowsze oferty na Mięso mielone z indyka na kotlety 500g i ciesz się z najlepszych promocji na Mięso mielone z indyka na kotlety 500g w najniższej cenie. Przeglądaj w gazetce Ważność: 12 paź 2023 do 18 paź 2023
Kontakt Regulamin Reklama Kalkulator kalorii, tabela kalorii, kalorie, wartości odżywcze, tabele kaloryczne oraz diety Kalkulator kalorii... Nazwa produktu Waga [g] kcal B [g] W [g] T [g] Usuń zkalkulatora Suma 0,00 0,0 0,0 0,0 0,0 Podaj wagę dla produktu Indyk mielony - Lidl [g]: Indyk mielony - Lidl - kalorie, wartości odżywcze produktu... Indyk mielony - Lidl Kategoria: Drób Podkategoria: Indyk Nazwa: Indyk mielony Marka produktu: Lidl Masa netto: 500 g Producent: Lidl Polska Sklepy Spożywcze Sp. z Sp. k. - Jankowice Wskazówka: Dodaj kilka produktów do kalkulatora kalorii, aby obliczyć wartości odżywcze całego posiłku. Opis produktu Indyk mielony - Lidl Masa netto: 500 g Wartości odżywcze Wartości odżywcze 1 porcja - 100 g Przykładowa porcja: 1 porcja - 100 g w 100 g w porcji 100 g Wartość energetyczna kJ kcal kJ kcal Tłuszcz g g w tym: kwasy tłuszczowe nasycone g g Węglowodany g g w tym: cukry g g Błonnik g g Białko g g Sól g g Lista opinii Ocena: 5/5 Data: 2016-12-14 Wysyłający: Tagi: Tabele kalorii, wartości odżywcze - ile kalorii ma Indyk mielony Lidl kalorie, kcal, wartość odżywcza, tabela kalorii.